Zalety treningów na świeżym powietrzu. 0
Zalety treningów na świeżym powietrzu.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto ćwiczyć.

Jeśli zdecydowałeś się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem to pewnie zastanawiasz się gdzie skierować swoje kroki. Czy wybrać siłownię, a może jednak ćwiczenia na wolnym powietrzu? Zapoznaj się z dzisiejszym artykułem i poznaj zalety płynące z treningów na świeżym powietrzu i podejmij właściwą decyzję!


 

Infrastruktura

Jedną z najbardziej oczywistych zalet ćwiczenia na wolnym powietrzu jest oszczędność pieniędzy. Chodzenie na siłownię wiąże się ze sporym wydatkiem każdego miesiąca, gdyż należy wliczyć opłatę za karnet, a nawet trenera personalnego. Są to koszty, których nie ponosisz na wolnym powietrzu.

Coraz częściej można spotkać mini siłownie, które budowane są w parkach, na osiedlach, a nawet na plażach (chociażby w Gdańsku). Dlatego w trakcie jazdy na rowerze, biegania, czy też jakichkolwiek innych ćwiczeń można zrobić przerwę i skorzystać z kilku maszyn. Oczywiście, jeśli w Twoim mieście jeszcze nie powstała outdoor gym możesz bez problemu użyć ławki, drzewa, czy chociażby ziemi do wykonywania ćwiczeń. Jest to bardzo popularnym treningiem w dzisiejszych czasach określanym mianem street workout.


Zalety

Kolejną zaletą treningu na świeżym powietrzu jest niewątpliwy zastrzyk energii, wynikający z ogromnej ilości świeżego powietrza, które nas otacza. Dodatkowo ptaki śpiewające nad głową, słońce, uśmiechający się ludzie wokół nas i cała ta atmosfera działa niezwykle motywująco. Badania przeprowadzone przez naukowców pokazują, że ćwiczenia wykonywane na wolnym powietrzu mają niezwykle dużo zalet. Chodzi przede wszystkim o poprawienie własnej samooceny, wyzbycie się negatywnych emocji nagromadzonych w organizmie, walka ze stresem oraz przemęczeniem, akceptacja siebie. To na pewno brzmi zachęcająco!

Trening na wolnym powietrzu jest polecany nie tylko dla osób, które uprawiają sport regularnie. „Świeżynki” również powinny wyjść na dwór i tam rozpocząć ćwiczyć, gdyż świeże powietrze sprzyja zachowaniu motywacji do działania. A przede wszystkim pozwala wypracować nową rutynę, z której można czerpać wiele korzyści.

Pokochaj naturę

Ćwiczenia na wolnym powietrzu to również szybszy metabolizm jak i lepszy sen każdej nocy. Słońce dostarcza organizmowi solidnej dawki witaminy D3. Mimo wszystko to jeszcze nie koniec zalet płynących z wysiłku fizycznego na wolnym powietrzu. Następuje poprawa krążenia cholesterol zmniejsza się w znacznym stopniu a mózg zostaje dotleniony (bardzo ważna zaleta dla osób, które pracują w zamkniętych pomieszczeniach bądź biurowcach). Osoby ćwiczące na dworze mogą pochwalić się znacznie lepszą odpornością, a co za tym idzie, organizm lepiej się broni przed wszelkiego rodzaju infekcjami oraz chorobami.

Trening na dworze jest ciekawszy niż ten na siłowni – te same maszyny, kolory, a nawet ludzie. Można szybko się znudzić. Wybierając podwórko, Twój trening może odbywać się każdego dnia w innym miejscu, raz w parku, raz w lesie, na podwórkowej siłowni. Istnieje też ogromna różnorodność ćwiczeń, które możesz wykonywać na wolnym powietrzu. Zaczynając od biegania, przez granie w piłkę, po jogę i pilates. Na dworze nigdy się nie znudzisz.

Ćwicząc na świeżym powietrzu nikt nie będzie Cię oceniał. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają kompleksy, wstydzą się, albo po prostu nie lubią tłumów. Siłownia niemalże nigdy nie jest pusta. Trenując na dworze można wybrać spokojne, ustronne miejsce i oddawać się przyjemności płynącej z wysiłku fizycznego.

Trenując na dworze, to Ty decydujesz o wszystkim  – z kim trenować, gdzie, w jaki sposób oraz jak długo. Komfort psychiczny sprawi, że pokochasz ćwiczenia na wolnym powietrzu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium