Najciekawsze zajęcia sportowe dla kobiet. 0
Najciekawsze zajęcia sportowe dla kobiet.

Najciekawsze zajęcia sportowe dla kobiet.

Każdy człowiek uprawia bądź uprawiał sport. Jedni decydują się na podjęcie wysiłku fizycznego, ponieważ uwielbiają ruch, a wydzielane przez ciało endorfiny wywołują radość oraz szczęście. Inni ćwiczą po to, by zachować fantastyczną figurę oraz utrzymanie młodzieńczego wyglądu. Ostatnia grupa robi to w trosce o własne zdrowie i utrzymanie dobrej kondycji. Nie ważne jaki powód Tobą kieruje, najważniejsze, że chcesz i ćwiczysz. Dzisiaj porozmawiamy o najbardziej interesujących zajęciach sportowych dla pań, gdyż jest ich tak wiele, że ciężko wybrać te najbardziej odpowiednie.

 

1. Zumba

Na świecie prawdopodobnie nie ma kobiety, która by nie słyszała o Zumbie. Pochodzi ona z Kolumbii i łączy w sobie figury tańców latynoamerykańskich oraz oczywiście elementy fitness. Zumba jest tańcem przeplatany elementami cardio oraz treningiem siłowym, dzięki czemu do pracy zostaje zaangażowane całe ciało. Wtedy każdy mięsień pracuje, powodując oczywiście znakomite efekty, które widać gołym okiem. Zumba zapewnia nie tylko dobrą, skoczną zabawę w rytm fantastycznej muzyki, ale również wysmukla nogi, kształtuje mięśnie brzucha, ramiona oraz plecy… Trening Zumby przebiega zawsze w wesołej, radosnej atmosferze, a na zajęcia może wybrać się każdy nie zważając na wiek.


2. Spining

Spining to nic innego jak jazda na rowerze, jednakże nie chodzi o klasyczny rower. Te zajęcia odbywają się w grupie, a rower stacjonarny posiada duże obciążenia, które zostają wykorzystane do oporu w trakcie treningu. Trening odbywa się w rytm motywującej muzyki, która nakręca do działania oraz umożliwia pokonywanie własnych barier. Od trenera prowadzącego zajęcia zależy tempo, wybranie obciążenia, różny poziom intensywności, przerwy i dodatkowe elementy wykonywane na rowerze. Wśród niewątpliwych zalet tych ćwiczeń można wyróżnić zwiększenie wydolności układu sercowo–naczyniowego, a także brak przeciążania stawów. Trening ten jest bez wątpienia bardzo intensywny, jednak największą pracę wykonują mięśnie nóg. W związku z tym oprócz spinningu należy wykonywać również inne ćwiczenia, umożliwiające wypracowanie pożądanych rezultatów.


3. Step

Skoro mowa o ciekawych zajęciach sportowych dla kobiet to nie może zabraknąć zajęć nazwanych STEP. Są one zajęciami choreograficznymi o charakterze LOW, a czasem nawet HI/LOW. Specyfiką przedstawianych zajęć jest zdecydowana intensywność wykonywanych ćwiczeń,  co jest ściśle związane z uzyskiwaniem szybkich efektów przez osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy. STEP na którym bazują wszystkie ćwiczenia przyjmuje wysokość między 10 a 25 cm i angażuje przede wszystkim pośladki, biodra oraz uda. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie treningu ze stepem z ćwiczeniami z hantlami, w związku z tym angażowane zostają mięśnie całego ciała. Osoby, które posiadają dużą nadwagę nie powinny jednak wybierać stepu jako rozpoczęcia przygody ze sportem, a także nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży ze względu na dużą intensywność.


 

4. Crossfit

Wśród niezwykle interesujących zajęć sportowych dla kobiet znajduje się również trening określany mianem CROSSFIT. Pierwotnie najlepiej przyjął się w środowisku policjantów i żołnierzy. Jednakże w dzisiejszych czasach każdy sięga po te zajęcia, ze względu na niezwykłe efekty. Trening trwa maksymalnie pół godziny, ale jest niezwykle intensywny. Specyfiką CROSSFIT jest wykonywanie jak największej ilości powtórzeń konkretnego ćwiczenia (ćwiczenia są tak wybierane, aby w jego trakcie angażować jak największą ilość mięśni) w paru seriach pomiędzy którymi trener zarządza kilku sekundową przerwę. Wśród ćwiczeń wykonywanych na tych zajęciach zaliczamy na przykład pompki, wspinanie po linie, sprint, czy przysiady z obciążeniem. Jako, że w trakcie treningu chodzi przede wszystkim o wykonanie jak największej ilości powtórzeń (nie ma możliwości na kontrolowanie techniki ich wykonywania) poleca się ten trening dla osób, które są aktualnie na dosyć zaawansowanym stopniu uprawiania sportu. Wśród niewątpliwych zalet CROSSFIT zaliczamy polepszenie siły, kondycji, wytrzymałości, a także poprawienie działania metabolizmu.


 

5. Aerobik

Interesującymi zajęciami jest również Low Impact Aerobik, który może zostać określony jako aerobik dla osób, które nie chcą przeciążać swojego ciała ze względu na podatność na kontuzje bądź uszczerbek na zdrowiu. Cechą specyficzną tych zajęć sportowych jest mała, albo średnia intensywność, a jedna stopa cały czas ma kontakt z podłożem. W odróżnieniu od klasycznego aerobiku nie ma tutaj wymachów, wykopów, podskoków, ani innych intensywnych ćwiczeń. Ten rodzaj zajęć idealnie sprawdzi się dla osób w podeszłym wieku oraz dla tych, którzy wracają do formy po przebytych wahaniach zdrowia. Jednakże, panie, które intensywnie pragną zrzucać kilogramy powinny wybrać inny rodzaj treningu.


Na podstawie wyżej wymienionych przykładów doskonale widać, że aktywności sportowe nie muszą być nudne, wręcz przeciwnie – mają sprawiać radość. Wytwarzają w organizmie endorfiny. Jeśli więc nie jesteś fanką biegania, a zwykła siłownia wydaje Ci się nudna, spróbuj czegoś innego. Dyscyplin sportu jest tak wiele, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium