Nowy rok - nowy ja - niezębne rzeczy do rozpoczęcia przygody ze sportem 0
Nowy rok - nowy ja - niezębne rzeczy do rozpoczęcia przygody ze sportem

Nadszedł nowy rok, a z nim nowe postanowienia. Rzucić palenie, schudnąć, żyć zdrowiej. A może - zacząć ćwiczyć? Co zrobić, żeby dotrzymać danego sobie słowa? Łatwo w końcu coś założyć, a o wiele trudniej to zrealizować. Rozpoczęcie przygody ze sportem wydaje się bardzo skomplikowane, gdy nie wiadomo jak zacząć.

Aktywność fizyczna dla początkujących

Choć zabrzmi to banalnie, do każdego działania potrzebna jest motywacja. Świadomość celu sprawia, że czujemy sens podejmowanego przez nas wysiłku. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie - co chcesz osiągnąć? Czy Twoim zadaniem jest móc założyć o rozmiar mniejszą sukienkę na imprezę? A może chcesz zadbać o formę oraz zwiększyć masę mięśniową, ponieważ narzekasz na brak kondycji? Od czego zacząć przygodę ze sportem? Niezależnie od powodu, dla którego planujesz ćwiczyć, pamiętaj - musi być on możliwy do zrealizowania. Łatwiej rozpocząć od małych kroków i stopniowo je pokonywać niż obrać sobie zbyt ambitne założenie, które szybko zniechęci Cię do działania. Warto rozpisać sobie plan. Skorzystaj z kalendarza lub opracuj specjalną listę, która dotyczyć będzie tylko aktywności fizycznej. Na początek ustal liczbę godzin w tygodniu, które chcesz poświęcać na sport. Wypisz sobie także ćwiczenia.

Jakie ćwiczenia są najlepsze dla Ciebie?

Zastanawiasz się jak zacząć się ruszać? Kluczową kwestią jest odpowiedni dobór ćwiczeń na początek podejmowania aktywności fizycznej. Osoba, która chce wyszczuplić łydki, wybierze inny trening niż ktoś, kto obrał sobie za cel wyrzeźbienie mięśni brzucha. Czemu ma w Twoim przypadku służyć uprawianie sportu? Jaką jego dziedzinę lubisz najbardziej? Dla osób odchudzających się zalecane są: modna ostatnio zumba oraz zajęcia cardio lub fitness. Jeżeli chcesz rozładować napięcie i odstresować się, spróbuj jogi, stretchingu albo pilatesu. Z kolei w poprawie kondycji pomogą: pływanie, taniec, a także bieganie. Warto zgłosić się do klubu fitness bądź zapisać się na siłownię, żeby móc skonsultować się z profesjonalnym trenerem, który dobierze ćwiczenia do indywidualnych potrzeb klienta. Nie zniechęcaj się, jeżeli uważasz, że regularne korzystanie z tego typu usług jest zbyt dużym wydatkiem. Możesz przecież uprawiać sport we własnym zakresie. Jak zacząć ćwiczyć od zera w domu? Internet obfituje w filmy instruktażowe z różnych dziedzin treningowych. Przydatne będą także liczne aplikacje sportowe, z których pomocą możesz kontrolować swoją aktywność fizyczną.

Niech przygoda ze sportem stanie się przyjemnością!

Dobrym pomysłem na zmobilizowanie się do ćwiczeń jest system nagród. Motywatorem może okazać się zakup odpowiedniego stroju sportowego. Chęć wypróbowania nowych butów do biegania sprawia, że masz ochotę wyjść z domu i jak najszybciej zacząć trening. Szkoda byłoby, żeby modny zestaw do uprawiania jogi marnował się, leżąc na dnie szafy, skoro możesz użyć go jeszcze dziś! Kolejnym czynnikiem mobilizującym jest wspólne ćwiczenie. Umów się z przyjaciółką, chłopakiem lub siostrą, ustalcie cele i zachęcajcie się nawzajem do ich osiągnięcia. Choć trzymanie się postanowienia o podjęciu aktywności fizycznej dla początkujących może nie być łatwe, nie poddawaj się i czerp z tego jak najwięcej przyjemności!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium