Adidas Tubular Shadow – powrót w nowoczesnym stylu

Adidas Tubular Shadow – powrót w nowoczesnym stylu

Wiele osób poszukuje wygodnych, lekkich i jednocześnie wytrzymałych butów, dzięki którym chodzenie czy bieganie nawet przez długi czas nie spowoduje niekomfortowego uczucia ucisku oraz zmęczenia stopy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, jedna z najbardziej znanych marek obuwia sportowego – Adidas, stworzyła linię Tubular Shadow, którą charakteryzuje oryginalny design oraz wyjątkowo lekka konstrukcja. Wszystko to zasługa jednoczęściowej cholewki wykonanej ze specjalnej tkaniny. Materiał został wzmocniony techniką Rip-Stop, dzięki której w stałych odstępach dodaje się mocniejsze włókno, zapobiegające uszkodzeniom materiału.

Buty materiałowe – czy to dobry pomysł?

Główną wątpliwością przy zakupie butów z tkaniny jest ich wytrzymałość. Według powszechnych opinii tkanina jest mniej odporna na uszkodzenia, niż skóra. Jednak dzięki technice Rip-Stop Adidas może poszczycić się dodatkowymi wzmocnieniami, chroniącymi obuwie przed przetarciem. Tę jedną obawę mogą z łatwością zniwelować wszystkie zalety butów materiałowych z kolekcji

Tubular, wśród których można wyróżnić:
• lekkość,
• elastyczność i swobodę ruchów,
• nowoczesny wygląd,
• dobrą amortyzację,
• cyrkulację powietrza,
• właściwości przeciwbakteryjne,
• wysoką jakość,
• atrakcyjną cenę.

To tylko niektóre opinie na temat tej serii butów sportowych adidas. Najlepszą drogą do sprawdzenia powyższej argumentacji jest ich przetestowanie na własnej…stopie!

Tubular Białe
Historia pompowanych butów

Według samego producenta Adidas Tubular to połączenie przeszłości z przyszłością, ponieważ model inspirowany jest kultową serią z 1993 roku. 25 lat temu model był zaprojektowany przede wszystkim jako buty do koszykówki – popularność w tej kwestii nie trwała jednak długo.

Nieliczni zdają sobie sprawę z tego, że pierwotną wersją dzisiejszych sneakersów Tubular Shadow były prototypy o nazwie „Radical”. Głównym założeniem w projektowaniu i produkowaniu tych butów było dopasowanie poziomu amortyzacji do indywidualnych potrzeb konsumentów. Zespół zainspirowany oponami samochodowymi wprowadził do podeszwy zewnętrznej komory wypełnione powietrzem!

W roku, w którym te sneakersy zostały zaprojektowane oraz wypuszczone na rynek po raz pierwszy, niestety wyprzedzały swoje czasy. Adidas musiał zmierzyć się z różnymi opiniami na temat „futurystycznego, nadmuchiwanego obuwia”. Na szczęście seria ta dostała drugą szansę.

Opływowa sylwetka, łącząca elementy obuwia sportowego z butami w stylu miejskim idealnie wpasowuje się we współczesne oczekiwania konsumentów chcących podkreślić swoją oryginalność. Nowoczesny design dobrze komponuje się również z innymi stylami, łamiąc znane dotąd konwenanse. Minimalistyczny wygląd i asymetryczny kształt, a ponadto niezwykła lekkość oraz wygoda – to główne wyróżniki Tubular Shadow, o których obecnie można usłyszeć same, przychylne opinie. Nie są to już buty przyszłości czy supernowoczesne obuwie, które nie wpisuje się w aktualne trendy. Wręcz przeciwnie – seria doczekała się swoich czasów.

Tubular Czarne

Dodaj komentarz